Завдання 4



  Гуляючи по пляжу, ми навіть не замислюємося, по яким скарбам ходимо.  
Англ. дослідник і художник Гарі Грінберг.



Зливи пройшли і вже декілька днів стояла тепла весняна погода. Маршрут експедиції пролягав берегом моря. Сонячні зайчики весело стрибали по воді. Жовтий пісок, ще не засмічений пластиком та недопалками, як це зазвичай буває після літа, манив до себе. Учні швиденько поскидали рюкзаки та розтягнулися на теплому пісочку. Несподівано подув вітер, на морі пішла хвиля і викинула на берег пляшку, у якій була записка.
"Доброго дня, шановні! Не сподівалися мене почути? Довго ми чекали на тих, хто загубився на попередніх зупинках! Та час рухатись далі, до перемоги залишились  два питання. Мабуть, засмагаєте зараз на пісочку й не здогадуєтеся про його лікувальні властивості, які знали ще Геродот, Авіценна та індійці майя.                                           
А подивіться на фотографію піску, яку зробив Гарі Грінберг за допомогою 3D-мікроскопа з 250-кратним збільшенням. Ви бачите піщинки різних кольорів, які належать піскам з різних частин світу. Три різних за забарвленням пляжі знаходяться на островах, які є батьківщиною "павука-смайлика". Пляж другої країни потрапив у Книгу рекордів Гіннеса за колір  піску, крім того, навіть у саму спеку цей пісок залишається прохолодним. Назва третьої країни походить від іспанського "Баямар". На островах цієї країни знаходиться найглибша в світі (202 м) вертикальна підводна печера − блакитна діра Діна".
Чекаю від вас відповіді на питання:
1.Яку назву має лікування піском. 1 бал
2.Як називаються три вказані країни та які 5 кольорів піску є на їхніх пляжах?    4 бали
Мінерали на основі силіцій оксиду відносяться до дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Вони широко застосовуються в ювелірній промисловості. Ось як писав про них в одній зі своїх  книг відомий радянський геохімік і мінералог, учень В. І. Вернадського, академік, який вважав Крим своїм "першим університетом".
"Показують мені найрізноманітніші предмети: прозору кулю, що виблискує на сонці чистотою холодної  ключової води, красивий, зі строкатим малюнком (1), яскравий, різнобарвний  (2), чистий (3) на березі моря, тонку, як шовковинка, нитку з плавленого … або жаротривкий (4)  з нього, красиво огранені купи (5), таємничий малюнок фантастичної (6), грубо оброблений (7)  стріли давньої людини… Усе це та сама хімічна сполука елементів Силіцію та Оксигену".

3. Укажіть прізвище відомого академіка     1 бал

4. Замість цифр поставте в текст назви мінералів, зображення яких ви бачите. 4 бали

1                                        2                                                                                                    

3                                       4

   5                                      6


     7


                                                                                                


     Ваші відповіді чекаю на  електрону адресу
Не поспішайте, але й не гайте часу – він збігає 
8 квітня о 15.00 

Бажаю успіху!
                                 
      
                                                                                                   







        










Немає коментарів:

Дописати коментар